Tülay PalazTülay Palaz

Sanat Yönetmeni / illüstratör

Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü’nden dereceyle mezun oldu. Aynı sene Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’ne girdi.

Alametifarika ve Gode Reklam bünyelerinde tasarımcılık yaptı. Garanti, Garanti Emeklilik, Evylady, İzair, Adam&Eve Hotels, Doğa Okulları, GNCTRCLL gibi markalar için çalıştı. Bursa’da ise Bursa-Ecza Koop, Eker, Bürosit, Toker Sağlık Grubu, Atlınceylan, Kent Meydanı, Günefloğlu, Medika gibi bir çok markaya hizmet verdi.

2008 yılından itibaren dört yıl boyunca Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Teknik Bilimler’de tasarım, dijital görüntüleme, basım teknikleri dersleri vermiştir. Aynı okulda yüksek lisans yapmakta ve “Sanatsal İfade Aracı Olarak Dijital Teknolojilerin Kullanımı: Dijital Sanat” başlığında bir tez hazırlamaktadır.

Bunun yanı sıra 2015 yılında Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu, Grafik Bölümü’nde illüstrasyon dersleri vermeye başlamıştır.

Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi’nin verdiği Kadın Girişimcilik Okulu’nu başarıyla tamamlayarak yeterlilik sertifikası almaya hak kazanmıştır.

İlk kişisel sergisi “Editorya”yı 2015 yılında açmıştır. Sergi Kafkaokur, Sabitfikir, Egoistokur gibi dergiler için hazırlanmış illüstrasyonlardan oluşmaktadır. Ayrıca Yumuşah G dergisi için çizgiroman serisi hazırlamaktadır. Bunun dışında pek çok karma sergiye katılmıştır.

 

Dilek Altay

Sanat Yönetmeni

İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı sene Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’ne girdi.

Young & Rubicam ve Hep’te sanat yönetmeliği yaptı. Bugüne kadar; Arçelik, İKSV, Koç, Danone, First, Falðm, Papia, LG, Pınar, Superfresh, Kütahya Seramik, Kütahya Porselen, Güral Sapanca Oteli, Dagi, CKLT, Kentplus, Mania, Barutçuoğlu, Atınceylan, Bursa Ecza Koop, Vanessa, Güneşoğlu, Kent Meydanı gibi bir çok markaya hizmet verdi.

2012 yılında “Anne Yemekte Ne Var?” adlı yemek kitabı Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlandı.

2015 yılından bu yana Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu, Grafik Bölümü’nde Görsel Tasarım dersleri vermektedir.

Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi’nin verdiği Kadın Girişimcilik Okulu’nu başarıyla tamamlayarak yeterlilik sertifikası almaya hak kazanmıştır.